0 0
Pasta aglio olio

Pasta aglio olio

Ingredients

Adjust Servings:
250 gr shpageti
2 thelpinj hudhre
6-8 lugë gjelle vaj ulliri
magdanoz
parmezan
Cuisine:

  Një recetë klasike për pastat- ndër më të preferuarat në Itali.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 137 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Shpagetat ziejini sipas udhëzimeve në paketim.

  Step 2
  Mark as Complete

  Hudhrën e grirë skuqeni në dy lugë gjelle vaj.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni tek tenxherja shpagetat dhe pjesën tjetër të vajit.

  Step 4
  Mark as Complete

  Përzieni mirë, zbrazini në pjatë e shtojuni edhe magdanoz të grirë në rende dhe djath parmezan.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Ëmbëlsirë choco-nutella
  next
  Gjoks pule me mjaltë e mustardë
  • 137 Views
  • 20 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  250 gr shpageti
  2 thelpinj hudhre
  6-8 lugë gjelle vaj ulliri
  magdanoz
  parmezan

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ëmbëlsirë choco-nutella
  next
  Gjoks pule me mjaltë e mustardë