0 0
Pasta fussili me brokoli

Pasta fussili me brokoli

Ingredients

Adjust Servings:
300 gr pasta fussili
200 gr brokoli
1 karrotë
100 gr ullinj
50 gr gjalpë
50 gr djath parmezan
verë e bardhë
100 ml ajkë për gatim
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Kjo recetë është dëshmia më e mirë se edhe një vakt pa mish mund të jetë shumë i shijshëm!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 723 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Fussilit ziejini sipas udhëzimit në paketim.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në vaj të nxehtë kaurdiseni karrotën e prerë në shirita dhe lulet e brokolit.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtojani verën e bardhë dhe ajkën për gatim dhe lëreni të kaurdiset për 10 minua.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pak para përfundimit të kaurdisjes, shtoni edhe ullinjtë, parmezanin dhe pastat e ziera. Trazojini mirë të gjitha dhe shërbejini.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Clafoutis me vishnje
  next
  Gjellë kremoze me spinaq
  • 723 Views
  • 30 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  300 gr pasta fussili
  200 gr brokoli
  1 karrotë
  100 gr ullinj
  50 gr gjalpë
  50 gr djath parmezan
  verë e bardhë
  100 ml ajkë për gatim
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Clafoutis me vishnje
  next
  Gjellë kremoze me spinaq