0 0
Pasta me domate të pjekura

Pasta me domate të pjekura

Ingredients

Adjust Servings:
1 1/2 kg domate
4 thelpinj hudhre
3 gjethe dafine
5 rrënjë trumze
500 gr pasta
80 gr djath parmezan
borzilok
Cuisine:

  Kjo salcë domatesh e bërë në shtëpi do të kënaq të gjithë ata që i duan pastat.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 375 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 200 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Domatet bashkë me hudhrën e mëlmesat vendosini në tepsi.

  Step 3
  Mark as Complete

  Piqini në furrë për 25 minuta, derisa të nxihet lëvorja e domates.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pasi të ftohen, domatet qërojini.

  Step 5
  Mark as Complete

  Më pas vendosini në tenxhere bashkë me hudhrën e mëlmesat dhe ziejini për një kohë të shkurtë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pastat ziejini sipas udhëzimeve në paketim, kullojini e shtojuni salcën e zier.

  Step 7
  Mark as Complete

  Spërkatini me pak djath parmesan dhe shërbejini.

  previous
  Pulë e mbushur me gorgonzola
  next
  Arsyet pse duhen konsumuar qepët e njoma
  • 375 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 1/2 kg domate
  4 thelpinj hudhre
  3 gjethe dafine
  5 rrënjë trumze
  500 gr pasta
  80 gr djath parmezan
  borzilok

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pulë e mbushur me gorgonzola
  next
  Arsyet pse duhen konsumuar qepët e njoma