0 0
Pasta me domate të pjekura

Pasta me domate të pjekura

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 1/2 kg domate
4 thelpinj hudhre
3 gjethe dafine
5 rrënjë trumze
500 gr pasta
80 gr djath parmezan
borzilok
Kuzhina:

  Kjo salcë domatesh e bërë në shtëpi do të kënaq të gjithë ata që i duan pastat.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 313 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Furrën ngroheni në 200 gradë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Domatet bashkë me hudhrën e mëlmesat vendosini në tepsi.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqini në furrë për 25 minuta, derisa të nxihet lëvorja e domates.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pasi të ftohen, domatet qërojini.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas vendosini në tenxhere bashkë me hudhrën e mëlmesat dhe ziejini për një kohë të shkurtë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastat ziejini sipas udhëzimeve në paketim, kullojini e shtojuni salcën e zier.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Spërkatini me pak djath parmesan dhe shërbejini.

  i mëparshmi
  Pulë e mbushur me gorgonzola
  i ardhshmi
  Arsyet pse duhen konsumuar qepët e njoma
  • 313 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare
  • 200

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 1/2 kg domate
  4 thelpinj hudhre
  3 gjethe dafine
  5 rrënjë trumze
  500 gr pasta
  80 gr djath parmezan
  borzilok

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Pulë e mbushur me gorgonzola
  i ardhshmi
  Arsyet pse duhen konsumuar qepët e njoma