0 0
Pasta në furrë

Pasta në furrë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr pasta
250 gr gjoks pule i copëtuar në pjesë të vogla
250 gr kërpudha shampinjon
200 ml pure domatesh
100 gr djath gauda
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një drekë e lehtë dhe e shijshme, që do të jetë e gatshme sa hap e mbyll sytë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 096 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastat ziejini sipas udhëzimeve në paketim. Kullojini.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Mishin priteni në kubikë të vegjël dhe fërgojeni lehtë në tigan.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kërpudhat pritini hollë dhe fërgojini në tigan derisa tu avullojë lëngu.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj bëjini bashkë me mishin e pastën e zier, shtojuni purenë e domates dhe përziejini mirë të gjitha.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën zbrazeni në tepsinë e lyer me yndyrë dhe sipër saj hidheni djathin e grirë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 15 minuta.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Ëmbëlsirë pa vezë
  i ardhshmi
  Supë me kërpudha
  • 1 096 Pamje
  • 40 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare
  • 200

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr pasta
  250 gr gjoks pule i copëtuar në pjesë të vogla
  250 gr kërpudha shampinjon
  200 ml pure domatesh
  100 gr djath gauda
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Ëmbëlsirë pa vezë
  i ardhshmi
  Supë me kërpudha