0 0
Pasta në tavë

Pasta në tavë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
100 gr makarona
100 gr djathë i bardhë
2 lugë gjelle majonez
disa copa të prera hollë suxhuk
magdanoz

Këto makarona me djathë dhe suxhuk të pjekura në furrë janë shumë të lehta për t’u bërë dhe janë ushqimi perfekt kur duam të hamë diçka të shijshme dhe të shpejtë.

Përbërësit

Udhëzimet

Shpërndaje

(Visited 12 869 times, 1 visits today)
Hapi 1
E kam përfunduar këtë hap

Fusim makaronat në një enë për përzierje. Shtojmë djathin e bardhë duke e copëtuar me duar, majonezën dhe përziejmë mirë.

Hapi 2
E kam përfunduar këtë hap

Fusim në një enë për pjekje. Mbi makaronat rendisim copat e suxhukut dhe magdanozin.

Hapi 3
E kam përfunduar këtë hap

Pjekim në furrë për 5 min në 180 °C. Servojmë menjëherë. Ju bëftë mirë!

i mëparshmi
Tortë me mollë dhe bajame
i ardhshmi
Lazanja me spinaq
  • 12 869 Pamje
  • 30 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 180 °C

Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
100 gr makarona
100 gr djathë i bardhë
2 lugë gjelle majonez
disa copa të prera hollë suxhuk
magdanoz

Përzgjedh këtë recetë

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

i mëparshmi
Tortë me mollë dhe bajame
i ardhshmi
Lazanja me spinaq