0 0
Patate me hithra

Patate me hithra

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr patate
200 gr gjethe hithrash të freskët
1 qepë e njomë
1 hudhër e njomë
mëlmesa
kripë dhe piper i zi
2 lugë gjelle miell misri
piper i kuq
Kuzhina:

  Mos e lini pa e provuar këtë recetë të gatimit të patateve me hithra. Një kombinim i hatashëm me shije shumë të veçantë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 364 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Hithrat pastrojini e kalojini në ujë të valë për dy minuta. Më pas kullojini e pritini imët.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Qepën e hudhrën grijini imët e më pas fërgojini. Shtoni edhe karrotën e prerë në rrathë e më pas edhe hithrat e grira.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Përziejini mirë të gjitha e më pas shtojuni edhe miellin e misrit dhe pak ujë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Tavën lyejeni me vaj e mbi të shtroni hithrat e përgatitur bashkë me patatet.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqini në furrën e parangrohur në 220 gradë për afro 40 minuta ose derisa të skuqen patatet.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Sallatë kremoze me salcë pesto
  i ardhshmi
  Sallatë pule me avokado
  • 364 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare
  • 220

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr patate
  200 gr gjethe hithrash të freskët
  1 qepë e njomë
  1 hudhër e njomë
  mëlmesa
  kripë dhe piper i zi
  2 lugë gjelle miell misri
  piper i kuq

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë kremoze me salcë pesto
  i ardhshmi
  Sallatë pule me avokado