0 0
Patate me spinaq

Patate me spinaq

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg patate
500 gr spinaq
200 ml ajkë soje për gatim
1 thelb hudhre
vaj
kripë dhe piper i zi
Features:
  Cuisine:

   Këtë gatesë të shijshme vegjetariane, mund ta shërbeni si shoqëruese pjate ose edhe si pjatë kryesore të shoqëruar me sallatë.

   Ingredients

   Directions

   Share
   (Visited 778 times, 1 visits today)
   Step 1
   Mark as Complete

   Patatet qërojini, lajini e prijini në format e dëshiruara.

   Step 2
   Mark as Complete

   Spinaqin pastrojeni, priteni dhe kalojeni shkurtimisht në ujë të vluar me kripë.

   Step 3
   Mark as Complete

   Pastaj, spinaqin kullojeni e bashkojeni me hudhrën e grirë dhe shtalpën për gatim.

   Step 4
   Mark as Complete

   Patatet renditini në tepsinë e lyer me vaj dhe sipër tyre hidhni përzierjen me spinaq.

   Step 5
   Mark as Complete

   Piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 30 minuta.

   Step 6
   Mark as Complete

   Ju bëftë mirë.

   previous
   Sallatë kremoze me speca
   next
   3 kombinimet e lëndëve ushqyese që trupi të mos sëmuret kurrë
   • 778 Views
   • 40 min
   • Serves 4
   • Vështirësia: Medium
   • 200

   Share it on your social network:

   Or you can just copy and share this url

   Ingredients

   Adjust Servings:
   1 kg patate
   500 gr spinaq
   200 ml ajkë soje për gatim
   1 thelb hudhre
   vaj
   kripë dhe piper i zi

   Bookmark this recipe

   Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

   previous
   Sallatë kremoze me speca
   next
   3 kombinimet e lëndëve ushqyese që trupi të mos sëmuret kurrë