0 0
Patate rosti sipas mënyrës zvicerane

Patate rosti sipas mënyrës zvicerane

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4 patate *të mëdha
vaj ulliri
magdanoz
kripë dhe piper i zi
spec djegës
Kuzhina:

  Nëse jeni adhurues i patates, ky specialitet do të bëhet ndër pjatat tuaja të preferuara që e gatuani me këtë perime.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 052 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Patatet grijini në rende dhe lërini të kullojnë lëngun e tepërt në një napë kuzhine.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtojuni vajin e ullirit dhe magdanozin e grirë imët.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposeni e përziejeni mirë masën.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas formoni toptha me duar dhe renditini në tavën e mbuluar me letër kuzhine.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Tavën vendoseni në furrën e parangrohur më parë në 190 gradë dhe piqeni për 40 minuta.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Sipas dëshirës mund t’i shtoni edhe djath, trumëz ose spec djegës.

  i mëparshmi
  Petulla djathi
  i ardhshmi
  Sallatë kremoze me vezë
  • 1 052 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 190

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  4 patate *të mëdha
  vaj ulliri
  magdanoz
  kripë dhe piper i zi
  spec djegës

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Petulla djathi
  i ardhshmi
  Sallatë kremoze me vezë