0 0
Patate të mbushura

Patate të mbushura

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4 patate
1 lugë gjelle vaj
1 qepë
1 spec i gjelbër
3 thelpinj hudhre
500 gr mish i bluar
2 lugë qimnon *i bluar
4 lugë gjelle pure domatesh
1 lugë gjelle uthull
4 vezë
2 filxhanë troshka buke/galetë
1 gotë vaj
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Një vakt i shijshëm, të cilin do ta shijojnë me plot kuptimin e fjalës, të gjithë ata që do ta provojnë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 781 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Patatet e prera në kubikë ziejini në ujë me kripë derisa të zbuten.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Kullojini e më pas shtypini. Lërini të ftohen në temperaturë ambienti.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Qepën e grirë imët fërgojeni në pak vaj. Shtoni edhe hudhrën e grirë dhe specin. Fërgojini derisa të zbuten.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni mishin e bluar, purenë e domates, qimnonin e uthullën. Kaurdisini derisa të jetë i gatshëm mishi.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj merrni pak nga patatet e shtypura, hidhini në mes të tyre një lugë nga masa me mish të bluar e më pas mbylleni e formësojeni një topth.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Veproni kështu derisa të shpenzoni të gjithë masën.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Topthat e formuarkalojini në miell, vaj, galetë e më pas fërgojini në vaj derisa të marrin një ngjyrë të bukur.

  i mëparshmi
  Tortë me çokollatë e fara lulëkuqeje
  i ardhshmi
  Turmeriku, kujdes nga efektet anësore të tij
  • 781 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  4 patate
  1 lugë gjelle vaj
  1 qepë
  1 spec i gjelbër
  3 thelpinj hudhre
  500 gr mish i bluar
  2 lugë qimnon *i bluar
  4 lugë gjelle pure domatesh
  1 lugë gjelle uthull
  4 vezë
  2 filxhanë troshka buke/galetë
  1 gotë vaj
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Tortë me çokollatë e fara lulëkuqeje
  i ardhshmi
  Turmeriku, kujdes nga efektet anësore të tij