0 0
Patate të pjekura me brokoli

Patate të pjekura me brokoli

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg patate
500 gr brokoli
300 ml ajkë për gatim
50 gr parmezan
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një shoqërues i shkëlqyeshëm për të gjitha llojet e mishit.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 500 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patet e paqëruara ziejini, ftohini e qëroni.

  Step 2
  Mark as Complete

  Brokolin kalojeni në ujë të valë me kripë e pastaj kullojeni.

  Step 3
  Mark as Complete

  Patatet e qëruara e të prera renditini në tepsinë e lyer me yndyrë e sipër tyre rendisni brokolin.

  Step 4
  Mark as Complete

  Kriposini, piperosini e pastaj shtojani ajkën për gatim. Sipër ajkës hidhni parmezanin e grirë në rende.

  Step 5
  Mark as Complete

  Patatet e përgatitura kështu piqen në furrën e parangrohur në 180 gradë për 30 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Pogaçëza të buta e aromatike
  next
  Omëletë me spinaq
  • 500 Views
  • 1.15 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg patate
  500 gr brokoli
  300 ml ajkë për gatim
  50 gr parmezan
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pogaçëza të buta e aromatike
  next
  Omëletë me spinaq