0 0
Patate të pjekura në furrë

Patate të pjekura në furrë

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg patate
vaj ulliri
mëlmesa
Cuisine:

  Patate të shijshme, të buta nga brenda e krokante nga jashtë. Mund t’i shërbeni si paragjellë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,071 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet qërojini e ndajini përgjysmë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Ziejini për 10 minuta në ujë me kripë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj, patatet e ziera rendisini në një rresht në një tepsi më të madhe.

  Step 4
  Mark as Complete

  Piqini për 30 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Më pas patatet largojini nga furra dhe një nga një shtypini lehtas me shtypësen e puresë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Mëlmesat përziejini me 3 lugë gjelle vaj ulliri dhe hidhini sipër patateve të pjekura .

  Step 7
  Mark as Complete

  Tepsinë kthejeni në furrë edhe 30 minuta të tjera, derisa patatet të marrin një ngjyrë të artë.

  previous
  Lëng shege
  next
  Brownie me reçel molle
  • 1,071 Views
  • 1.10 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg patate
  vaj ulliri
  mëlmesa

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Lëng shege
  next
  Brownie me reçel molle