0 0
Patate të pjekura

Patate të pjekura

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr patate
1 lugë e mesme vaj ulliri
1 lugë e vogël piper i kuq
1 lugë e vogël piper i zi
1 lugë e vogël hudhër pluhur
1 lugë e vogël kripë
3 lugë gjelle parmezan
Veçoritë:

  Të gjithë e dimë se patatet janë perimi më i larmishëm i cili mund të gatuhet në mënyra të ndryshme. Por kjo pjatë e shëndetshme do ju befasojë me shijen e veçantë!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 14 602 times, 3 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Prejmë patatet përgjysmë dhe i fusim në një enë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtojmë piperin e kuq, origanon, hudhrën pluhur, kripën, piperin e zi dhe vajin e ullirit.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Përziejmë mirë deri sa të gjitha patatet të jenë të mbuluara me erëzat dhe vajin.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Rendisim të gjitha patatet në një enë për pjekje dhe fusim në furrë për 15 minuta në tempëraturë 200 gradë Celsius.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Menjëherë pasi t’i nxjerrim nga furra hedhim parmezan të grirë dhe përziejmë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Servohen me salcë domatesh, salcë kosi apo keçap.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë!

  i mëparshmi
  Pashtetë vegjetariane- Hummus
  i ardhshmi
  Supë me domate dhe borzilok
  • 14 602 Pamje
  • 25 min
  • Servon 5
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 200 °C

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr patate
  1 lugë e mesme vaj ulliri
  1 lugë e vogël piper i kuq
  1 lugë e vogël piper i zi
  1 lugë e vogël hudhër pluhur
  1 lugë e vogël kripë
  3 lugë gjelle parmezan

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Pashtetë vegjetariane- Hummus
  i ardhshmi
  Supë me domate dhe borzilok