0 0
Patate të reja në furrë

Patate të reja në furrë

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg patate të reja
kripë
150 gr gjalpë të zbutur
1-2 lugë gjelle piper i kuq
piper i zi
Cuisine:

  Patate të buta që të shkrijnë në gojë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,035 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet lajini dhe ato që janë më të mëdha ndajini përgjysmë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kriposini sipas shijes suaj, piperosini dhe shtojuni piper të kuq të bluar.

  Step 3
  Mark as Complete

  Më pas shtojuni edhe gjalpën e zbutur dhe trazojini mirë me duar.

  Step 4
  Mark as Complete

  Tavën mbulojeni me folie alumini dhe vendoseni në furrën e parangrohur në 200 gradë për afro një orë ose derisa të zbuten patatet.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shërbejini me pjatën tuaj të preferuar.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Musaka me kërpudha
  next
  Tavë me bukë të ndenjur
  • 1,035 Views
  • 1 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg patate të reja
  kripë
  150 gr gjalpë të zbutur
  1-2 lugë gjelle piper i kuq
  piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Musaka me kërpudha
  next
  Tavë me bukë të ndenjur