0 0
Patate të reja në furrë

Patate të reja në furrë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 kg patate të reja
kripë
150 gr gjalpë të zbutur
1-2 lugë gjelle piper i kuq
piper i zi
Kuzhina:

  Patate të buta që të shkrijnë në gojë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 773 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Patatet lajini dhe ato që janë më të mëdha ndajini përgjysmë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposini sipas shijes suaj, piperosini dhe shtojuni piper të kuq të bluar.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas shtojuni edhe gjalpën e zbutur dhe trazojini mirë me duar.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Tavën mbulojeni me folie alumini dhe vendoseni në furrën e parangrohur në 200 gradë për afro një orë ose derisa të zbuten patatet.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Shërbejini me pjatën tuaj të preferuar.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Musaka me kërpudha
  i ardhshmi
  Tavë me bukë të ndenjur
  • 773 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 200

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 kg patate të reja
  kripë
  150 gr gjalpë të zbutur
  1-2 lugë gjelle piper i kuq
  piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Musaka me kërpudha
  i ardhshmi
  Tavë me bukë të ndenjur