0 0
Patate t’pjekura në furrë

Patate t’pjekura në furrë

Cuisine:

  Patatet e pjekura nuk kanë nevojë për shumë mëlmesa. Shtojani atyre shijen me gjethe rozmarine.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 7,764 times, 3 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet lajini mirë dhe pritini përgjysmë ose në copa të gjerësisë nga 2 cm.

  Step 2
  Mark as Complete

  Më pas, patatet kriposini me kripë deti, shtoni piperin dhe gjethet e rozmarinës. Spërkatini mirë me vaj ulliri.

  Step 3
  Mark as Complete

  Patatet e përgatitura kështu vendosini në tavën e mbuluar me letër për pjekje dhe piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 30 minuta. /Gastro

  previous
  Mousse me cokollatë e vanilje
  next
  Bukëza me presh
  • 7,764 Views
  • 45 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 200 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Mousse me cokollatë e vanilje
  next
  Bukëza me presh