0 0
Perime në furrë

Perime në furrë

Ingredients

Adjust Servings:
1 e vogël lulelakër
1 e vogël brokoli
2 karrota
2 vezë
200 ml ajkë të thartë/shtalpë
50 ml qumësht
gjalpë
80 gr djath kackavall
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Edhe nëse nuk jeni adhurues i perimeve, nga sot do të ndryshoni mendim.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 672 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Perimet kalojini për 4-5 minuta në ujë të vluar me kripë e më pas renditini në tavën përkatëse të lyer me yndyrë. Shkoni sipas radhës- një rend lulelakër, një rend brokoli, ndërsa karrotat pritini në rrathë dhe vendosini sipër tyre.

  Step 2
  Mark as Complete

  Vezët rrahini, shtoni shtalpën/ajkën për gatim dhe qumështin. Përziejini mirë e shtojini mëlmesa sipas shijes.

  Step 3
  Mark as Complete

  Këtë masë shpërndajeni në mënyrë të barabartë mbi perimet. E sipër saj hidhni kackavallin e grirë në rende.

  Step 4
  Mark as Complete

  Sipër tij, shtoni edhe gjalpën e prerë në thela.

  Step 5
  Mark as Complete

  Piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për afro 30 minuta.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Çaji i hithrave: Ilaç për shumë sëmundje
  next
  Krofne të mbushura me arra
  • 672 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 e vogël lulelakër
  1 e vogël brokoli
  2 karrota
  2 vezë
  200 ml ajkë të thartë/shtalpë
  50 ml qumësht
  gjalpë
  80 gr djath kackavall
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Çaji i hithrave: Ilaç për shumë sëmundje
  next
  Krofne të mbushura me arra