0 0
Peshk me perime në furrë

Peshk me perime në furrë

Cuisine:

  Një drekë e shkëlqyeshme e jashtëzakonisht e shijshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 702 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën e grirë trashë kaurdiseni në vaj, shtoni specin e prerë, kungulleshkën, pataten e prerë në kubikë dhe pak hudhër.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pasi të jenë kaurdisur mirë perimet, shtoni orizin e shpëlarë. Më pas shtoni mëlmesat dhe vazhdojeni zierjen edhe për pak kohë, duke u kujdesur që tavës t’i shtoni pak ujë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pas kësaj, tavën largojeni nga zjarri.

  Step 4
  Mark as Complete

  Peshkun e pastruar kriposeni dhe mbusheni me thelpinj hudhre e mëlmesa peshku. Peshkun e përgatitur kështu shtojeni tek tava me perime e oriz.

  Step 5
  Mark as Complete

  Sipër tavës vendosini copat e domates të prera në rrathë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Hidhini edhe pak vaj dhe tavën e përgatitur kështu piqeni në furrën e parangrohur në 220 gradë për 45-50 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë me dredhëza
  next
  Hani këto superushqime për shëndet maksimal
  • 702 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 220

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me dredhëza
  next
  Hani këto superushqime për shëndet maksimal