0 0
Peshk me troshka buke

Peshk me troshka buke

Ingredients

Adjust Servings:
4-5 peshk
1 lugë gjelle kripë
250 ml qumësht
troshka buke/galetë
magdanoz
borzilok
vaj ulliri
Cuisine:

  Nëse doni që shtëpia të mos u mbajë erë kur gatuani peshk, atëherë gatuajeni atë në këtë mënyrë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 510 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Peshkun pastrojeni, largojani pjesën e kokës, lajeni dhe kullojeni nga uji.

  Step 2
  Mark as Complete

  Hidheni kripën në qumësht e më pas në këtë përzierje kalojeni peshkun. Pas kësaj futeni në troshkat e bukës.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj peshkun vendoseni në një tavë të lyer me yndyrë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Sipër tij hidheni magdanozin dhe borzilokun e grirë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Spërkateni me vaj ulliri e më pas vendoseni në furrën e ngrohur me temperaturë maksimale dhe piqeni për 15 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pas kësaj kohe, peshku është i gatshëm.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë me rrepë të kuqe
  next
  Hummus
  • 510 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy
  • 275

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4-5 peshk
  1 lugë gjelle kripë
  250 ml qumësht
  troshka buke/galetë
  magdanoz
  borzilok
  vaj ulliri

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me rrepë të kuqe
  next
  Hummus