0 0
Pesto e kuqe

Pesto e kuqe

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg speca të kuq
2 thelpinj hudhre
50 gr arra
½ lugëz kripë
1 feferon i kuq
50 ml vaj ulliri
3-4 lugë gjelle troshka buke/galetë
Cuisine:

  Këtë krem të shijshëm e të ushqyeshëm mund ta shërbeni si shoqërues patatesh, mishi ose edhe si salcë për patatina.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 74 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Specat piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj qërojini dhe pastrojini nga farat.

  Step 3
  Mark as Complete

  Arrat skuqini në tigan pa vaj derisa të lëshojnë aromën e tyre karakteristike.

  Step 4
  Mark as Complete

  Të gjithë përbërësit bluajini në blender derisa të fitoni një masë homogjene.

  Step 5
  Mark as Complete
  previous
  Trifle me mollë
  next
  Gjellë me domate
  • 74 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg speca të kuq
  2 thelpinj hudhre
  50 gr arra
  ½ lugëz kripë
  1 feferon i kuq
  50 ml vaj ulliri
  3-4 lugë gjelle troshka buke/galetë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Trifle me mollë
  next
  Gjellë me domate