0 0
Pesto hithrash

Pesto hithrash

Ingredients

200-250 gr gjethe hithrash
2-3 thelpinj arrash bën edhe arra pishe
2-3 thelpinj hudhre
1 lugë gjelle vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  A keni provuar ndonjëherë pesto hithrash? Mbase është koha ta provoni recetën tonë për një pesto me shije shumë karakteristike.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 597 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Hithrat pastrohen mirë e bluhen në blender. Pastaj u shton thelpinjtë e hudhrës, arrat, vajin e ullirit, kripën e piperin sipas dëshirës.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pesto nga hithrat ruhet në frigorifer. Para shërbimit mund t’i hidhni djath parmesan ose ajkë.

  previous
  Lëng dredhëzash
  next
  Tavë me patëllxhanë
  • 597 Views
  • 15 min
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  200-250 gr gjethe hithrash
  2-3 thelpinj arrash bën edhe arra pishe
  2-3 thelpinj hudhre
  1 lugë gjelle vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Lëng dredhëzash
  next
  Tavë me patëllxhanë