0 0
Petulla me fruta pylli

Petulla me fruta pylli

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr brumë krepash
fruta pylli
200 ml pana e lëngshme
250 ml shurup
Kuzhina:

  Ne mendojmë se nuk ka petulla më të shijshme, apo jo?

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 439 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Përzieni përgatitjen për petulla në një enë, rrihni vezët, qumështin dhe miellin deri sa te përfitoni një përbërje homogjene.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Ngroheni tiganin dhe hidhni pak nga pak përbërjen dhe lëreni në zjarr derisa të marrë një ngjyrë të artë nga të dyja anët.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Me pas ngrohni shurupin, duke bashkuar frutat e pyllit dhe lëreni në zjarr për 3 minuta. Mbani në një anë 1/3 e frutave.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Frutat e ziera kulloni dhe mbani salcën.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Shpërndajeni mbi petulla me një lugë pana dhe një lugë salcë frutash,

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Zbukurojeni me frutat që mbajtët veç dhe shërbejeni.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Role për mëngjes
  i ardhshmi
  Tortë Bounty
  • 439 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr brumë krepash
  fruta pylli
  200 ml pana e lëngshme
  250 ml shurup

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Role për mëngjes
  i ardhshmi
  Tortë Bounty