0 0
Petulla të shpejta

Petulla të shpejta

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
20 lugë gjelle miell
3 vezë
200 ml jogurt
1 pluhur pjekurinash
pak sheqer
pak kripë
Kuzhina:

  A ka dikush që nuk i do petullat? Të shpejta, të shijshme e të buta….. Nuk do t’i refuzonte askush….

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 2 624 times, 3 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Me përbërësit e mësipërm formoni një brumë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Me një lugë metalike, të cilën duhet ta lagni në ujë secilën herë që e përdorni, merrni nga brumi i përgatitur dhe hidheni masën në vaj të nxehtë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqini petullat derisa të skuqen mirë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas pjekjes, lërini të kullohen nga yndyra e tepërt në letër kuzhine.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Petullat e përgatitura kështu shërbejini me reçel ose djath.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Sarma
  i ardhshmi
  Sallatë me couscous
  • 2 624 Pamje
  • 30 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  20 lugë gjelle miell
  3 vezë
  200 ml jogurt
  1 pluhur pjekurinash
  pak sheqer
  pak kripë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sarma
  i ardhshmi
  Sallatë me couscous