0 0
Pije e gjelbër me banane

Pije e gjelbër me banane

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
2 gota spinaq të njomë
1 banane
1 karrotë
¾ gotë jogurt grek *kos të kulluar
¾ gotë akull
2 lugë gjelle mjaltë
Kuzhina:

  Një mënyrë e lehtë dhe e shpejt për të nisur ditën, posaçërisht nëse nuk keni kohë të mjaftueshme për të ngrënë mëngjes.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 447 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Spinaqin lajeni.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtojani karrotën, bananen dhe kosin. Bluajini mirë të gjitha.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtojeni mjaltën dhe akullin.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Bluajeni të gjithë masën derisa të fitoni një lëng homogjen.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Patëllxhanë me domate e djath
  i ardhshmi
  Bukë bananesh me dredhëza
  • 447 Pamje
  • 5 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  2 gota spinaq të njomë
  1 banane
  1 karrotë
  ¾ gotë jogurt grek *kos të kulluar
  ¾ gotë akull
  2 lugë gjelle mjaltë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Patëllxhanë me domate e djath
  i ardhshmi
  Bukë bananesh me dredhëza