0 0
Pije e mëngjes 2 në 1

Pije e mëngjes 2 në 1

Ingredients

Adjust Servings:
2 dcl nescafe te fortë
1 banane
3 lugë gjelle tërshërë
1 lugë gjelle kakao
1 lugë gjelle fara liri
¼ e lugës së vogël kanellë Podravka
qumësht
1 lugë mjaltë
Cuisine:

  Cila është mënyra më e mirë për të nisur ditën? Kafe, tërshërë, fara liri dhe banane- të gjitha në një! Dhe ç’është më e mira, është e gatshme brenda disa minutash.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,172 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Një natë më parë ziejini 2 dcl kafe, ftoheni dhe zbrazeni në kallëpët e frigoriferit për akull.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në mëngjes filloni e bëni pijen. Sipas të gjitha gjasave nuk do të përdorni të gjitha kubet e akullit me kafe, por ato ruajini se iu duhen prapë për ditën tjetër.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në blender hidheni bananen e prerë, tërshërën, mjaltën, kakaon kanellën, farat e lirit.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni kubikët me kafe, por masa e tyre të mos kalojë 25% e masës së përgjithshme të të gjithë përbërësve.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund shtoni qumësht deri tek shenja “max” në blender.

  Step 6
  Mark as Complete

  Masën bluajeni për 30-40 sekonda dhe kafja e mëngjesi juaj për ditën e sotme është gati.
  Ju bëftë mirë!

  previous
  Pizza-role
  next
  Mish viçi me patate
  • 1,172 Views
  • 5 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 dcl nescafe te fortë
  1 banane
  3 lugë gjelle tërshërë
  1 lugë gjelle kakao
  1 lugë gjelle fara liri
  ¼ e lugës së vogël kanellë Podravka
  qumësht
  1 lugë mjaltë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pizza-role
  next
  Mish viçi me patate