0 0
Pije me banane dhe hurma

Pije me banane dhe hurma

Ingredients

Adjust Servings:
200 ml qumësht kokosi
2 banane pikaloshe
4 hurma
Cuisine:

  Bananet njihen si fruta që janë përplot kalium dhe të japin shumë energji. Po i kombinuat edhe me hurma, do të përfitoni një pije të veçantë dhe të shëndetshme.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 157 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Bananet qërojini, pritini dhe vendosini në blender.

  Step 2
  Mark as Complete

  Bluajini bashkë me hurmat, duke shtuar gradualisht edhe qumështin e kokosit.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pasi të fitoni një masë homogjene, zbrazeni nëpër gota dhe shijojeni.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Misrat jo vetëm të shijshëm, por edhe të shëndetshëm
  next
  Patate të pjekura me vezë
  • 157 Views
  • 10 min
  • Serves 1
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  200 ml qumësht kokosi
  2 banane pikaloshe
  4 hurma

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Misrat jo vetëm të shijshëm, por edhe të shëndetshëm
  next
  Patate të pjekura me vezë