0 0
Pilaf i shpejtë me pulë e kërpudha

Pilaf i shpejtë me pulë e kërpudha

Cuisine:

  Mos e lini pa e provuar këtë recetë. Jemi të sigurt, se do të kënaq shijet e të gjithë familjes.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 209 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën e grirë imët skuqeni e pastaj shtojani orizin e shpëlarë mirë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni mëlmesa sipas dëshirës, kripë e piper dhe mishin e pulës.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në fund orizit hidhini një gotë lëng supe dhe lëreni të ziej në temperaturë të ulët i mbuluar me kapak.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në një enë tjetër kaurdiseni preshin të prerë në rrathë bashkë me karrotën e kërpudhat.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shtojani një gotë lëng supe, mëlmesa sipas dëshirës dhe lërini të ziejnë bashkë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pas 15 minutash, tek kjo enë shtoni orizin e zier dhe sipas nevojës edhe pak lëng supe.

  Step 7
  Mark as Complete

  Të gjitha bashkë vendosini në furrën e nxehtë edhe për 10 minuta të tjera.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Shtrudel i pazakontë
  next
  Patëllxhanë turshi
  • 209 Views
  • 50 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Shtrudel i pazakontë
  next
  Patëllxhanë turshi