0 0
Pitalka mëngjesi

Pitalka mëngjesi

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 gotë uji qumësht i ngrohtë
15 gr tharm buke
1 lugë gjelle sheqer
½ gotë ujë të ngrohtë
½ gotë jogurt
1 lugë receli kripë
2-3 lugë gjelle vaj ulliri
miell sipas nevojës
Kuzhina:

  Ditët e fundjavës sikur janë të destinuara për gatimet më të thjeshta e më të shijshme që mund të bëhen në shtëpi. Për këtë të shtunë u rekomandojmë të gatuani këto pitalka jashtëzakonisht të shijshme.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 3 012 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Tharmin e bukës e trazojmë me qumështin e ngrohtë dhe një lugë gjelle sheqer.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Brumi i formuar lihet të pushojë në një vend të ngrohtë për 30-40 minuta.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj e ndajmë në kulec të vegjël, të cilët i tëhollojmë në peta të vogla e të holla 1-centimetërshe dhe i rendisim në tepsinë përkatëse.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pitalkat e tëholluara piqen në furrën e parangrohur në temperaturë maksimale për 6-7 minuta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas pjekjes mbulohen me pecetë të pastër.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Puding me dy shtresa
  i ardhshmi
  Smoothie me karrota e portokaj
  • 3 012 Pamje
  • 2 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare
  • 275 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 gotë uji qumësht i ngrohtë
  15 gr tharm buke
  1 lugë gjelle sheqer
  ½ gotë ujë të ngrohtë
  ½ gotë jogurt
  1 lugë receli kripë
  2-3 lugë gjelle vaj ulliri
  miell sipas nevojës

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Puding me dy shtresa
  i ardhshmi
  Smoothie me karrota e portokaj