0 0
Pizza me brumë patatesh

Pizza me brumë patatesh

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr pure patatesh
2 gota djath gauda
1 lugë gjelle vaj ulliri
100 ml ketchup
100 gr proshutë gjedhi
Cuisine:

  Një brumë më ndryshe dhe një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur purenë e mbetur të patateve.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,367 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në vaj ulliri fërgoni purenë e patateve derisa të ngjis për tave.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj purenë e fërguar shtrojeni në tepsinë e mbuluar me letër për pjekje.

  Step 3
  Mark as Complete

  Sipër lyejeni me ketchup dhe mbi të shtroni djathin e grirë në rende dhe proshutën e copëtuar.

  Step 4
  Mark as Complete

  Piqeni në furrën e parangrohur në 220 gradë për 30 minuta.

  previous
  Kuleç mëngjesi
  next
  Cannelloni me salcë béchamel
  • 1,367 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 220 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr pure patatesh
  2 gota djath gauda
  1 lugë gjelle vaj ulliri
  100 ml ketchup
  100 gr proshutë gjedhi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kuleç mëngjesi
  next
  Cannelloni me salcë béchamel