0 0
Pizza e ëmbël

Pizza e ëmbël

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
185 gr gjalpë
200 gr sheqer
2 vezë
2 lugë të mesme ekstrakt vanilje
335 gr miell
2 lugë të mesme pluhur pjekurinash
pak kripë
200 gr copëza çokollateje
200 gr çokollatë e zezë

Kemi parë lloje të ndryshme të pizza-s, por ky duhet të jetë i preferuari ynë. Me një brumë të shijshëm biskotash dhe çokollatë të zezë mbi, ky desert special është diçka që të gjithë duhet ta provojnë!

Përbërësit

Udhëzimet

Shpërndaje
(Visited 412 times, 1 visits today)
Hapi 1
E kam përfunduar këtë hap

Ndizni furrën në 180 C. Rrihni gjalpën dhe sheqerin së bashku në një enë të madhe duke përdorur një mikser elektrik. Derdhni vezët e rrahura dhe vaniljen, duke përzier deri sa gjithçka të kombinohet.

Hapi 2
E kam përfunduar këtë hap

Shtoni miellin dhe kripën dhe përzini. Hidhni edhe copëzat e çokollatës duke përzier përsëri deri sa të inkorporohen.

Hapi 3
E kam përfunduar këtë hap

Hapni brumin në një rreth të madh biskote dhe dhe vendosni në një enë për pjekje. Piqni për 25 minuta ose deri sa anash biskota të jetë pjekur por të jetë ende e lagët në mes. Lëreni të ftohet për disa minuta.

Hapi 4
E kam përfunduar këtë hap

Shkrini çokollatën e zezë mbi ujë të vluar dhe shpërndani me kujdes në biskotën gjigande. Hidhni çfarëdo përbërës që preferoni mbi, ne sugjerojmë dredhëza, banana, copëza çokollateje, arra etj. Ju bëftë mirë!

i mëparshmi
Tavë italiane
i ardhshmi
Kek me banana
  • 412 Pamje
  • 50 min
  • Servon 7
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180 C

Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
185 gr gjalpë
200 gr sheqer
2 vezë
2 lugë të mesme ekstrakt vanilje
335 gr miell
2 lugë të mesme pluhur pjekurinash
pak kripë
200 gr copëza çokollateje
200 gr çokollatë e zezë

Përzgjedh këtë recetë

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

i mëparshmi
Tavë italiane
i ardhshmi
Kek me banana