0 0
Pizza kifle

Pizza kifle

Ingredients

Adjust Servings:
Për brumin:
400 gr miell
3 lugë të vogla pluhur pjekurinash
1 lugë e vogël kripë
1 lugë e vogël sheqer
1 vezë
200 ml qumësht
90 ml vaj
Për mbushjen:
200 gr djath gauda
200 gr proshutë gjedhi
ullinj
rigon
100 ml ketchup
Cuisine:

  Pizzas jepjani një formë dhe shije të re. Provojeni këtë recetë e mos harroni ta ndani me të tjerët!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,131 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Brumin bashkojeni me pluhurin për pjekurina, kripën e sheqerin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni vezën, qumështin, vajin. Formoni një brumë të butë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Nga brumi i formuar, krijoni 8 toptha dhe secilin hapeni sa më shumë që mundeni.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ketchupin bashkojeni me djathin e grirë në rende dhe proshutën, ullinjtë e rigonin.

  Step 5
  Mark as Complete

  Me këtë mbushje, mbushini kiflet dhe mbështillini në format e dëshiruara.

  Step 6
  Mark as Complete

  Kiflet e mbështjellura renditini në tepsinë adekuate dhe piqini në furrën e parangrohur në 240 gradë derisa të skuqen.

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Omëletë me salmon të tymosur
  next
  Role me mish
  • 1,131 Views
  • 50 min
  • Serves 8
  • Vështirësia: Medium
  • 240 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  Për brumin:
  400 gr miell
  3 lugë të vogla pluhur pjekurinash
  1 lugë e vogël kripë
  1 lugë e vogël sheqer
  1 vezë
  200 ml qumësht
  90 ml vaj
  Për mbushjen:
  200 gr djath gauda
  200 gr proshutë gjedhi
  ullinj
  rigon
  100 ml ketchup

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Omëletë me salmon të tymosur
  next
  Role me mish