0 0
Pjatë spanjolle me hudhër, vezë e bukë

Pjatë spanjolle me hudhër, vezë e bukë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
2 lugë gjelle vaj ulliri
4 thelpinj hudhre
500 ml lëng mishi
2 thela buke të ndenjur
¼ lugë e vogël piper i bluar freskët
2 vezë
piper
Kuzhina:

  Sipas dëshirës, thelat e bukës mund t’i prisni edhe në copa më të vogla.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 796 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Në zjarr mesatar ngroheni vajin dhe shtojani hudhrën e grirë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Kur të lëshojë aromën e saj karakteristike hudhra, tek tigani shtoni thelat e bukës dhe piperin.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Vazhdojeni kaurdisjen derisa të skuqet buka në të dyja anët e të bëhet krokante.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtojani lëngun e mishit dhe vazhdojeni zierjen edhe për 15 minuta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Në këtë kohë, bëjini vend për vezët tek tigani.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Thyejini ato direkt në tigan dhe vazhdoni skuqjen derisa të jenë gati.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Para shërbimit, pjatës hidhini kripë sipas dëshirës.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Supë me brokoli dhe djath
  i ardhshmi
  Sallatë rukola me qitro e shegë
  • 796 Pamje
  • 30 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  2 lugë gjelle vaj ulliri
  4 thelpinj hudhre
  500 ml lëng mishi
  2 thela buke të ndenjur
  ¼ lugë e vogël piper i bluar freskët
  2 vezë
  piper

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Supë me brokoli dhe djath
  i ardhshmi
  Sallatë rukola me qitro e shegë