0 0
Pjatë spanjolle me hudhër, vezë e bukë

Pjatë spanjolle me hudhër, vezë e bukë

Ingredients

Adjust Servings:
2 lugë gjelle vaj ulliri
4 thelpinj hudhre
500 ml lëng mishi
2 thela buke të ndenjur
¼ lugë e vogël piper i bluar freskët
2 vezë
piper
Cuisine:

  Sipas dëshirës, thelat e bukës mund t’i prisni edhe në copa më të vogla.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,048 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në zjarr mesatar ngroheni vajin dhe shtojani hudhrën e grirë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kur të lëshojë aromën e saj karakteristike hudhra, tek tigani shtoni thelat e bukës dhe piperin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Vazhdojeni kaurdisjen derisa të skuqet buka në të dyja anët e të bëhet krokante.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pastaj shtojani lëngun e mishit dhe vazhdojeni zierjen edhe për 15 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në këtë kohë, bëjini vend për vezët tek tigani.

  Step 6
  Mark as Complete

  Thyejini ato direkt në tigan dhe vazhdoni skuqjen derisa të jenë gati.

  Step 7
  Mark as Complete

  Para shërbimit, pjatës hidhini kripë sipas dëshirës.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Supë me brokoli dhe djath
  next
  Sallatë rukola me qitro e shegë
  • 1,048 Views
  • 30 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 lugë gjelle vaj ulliri
  4 thelpinj hudhre
  500 ml lëng mishi
  2 thela buke të ndenjur
  ¼ lugë e vogël piper i bluar freskët
  2 vezë
  piper

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Supë me brokoli dhe djath
  next
  Sallatë rukola me qitro e shegë