0 0
Pogace bullgare me djath

Pogace bullgare me djath

Ingredients

Adjust Servings:
350 gr miell
2 vezë
400 ml jogurt
200 ml vaj
100 gr djath
1 pluhur pjekurinash
kripë
Cuisine:

  Ka variante të ndryshme të gatimit të kësaj pogaceje me shije të vecantë. Por kjo që po ndajmë me ju sot është mënyra më e shpeshtë e gatimit të saj. Nëse nuk e keni provuar akoma, u propozojmë që këtë ta bëni sa më parë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 2,292 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezët i rrahim derisa të shkumojnë. Më pas shtojmë jogurtin e vajin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtojmë edhe miellin e bërë bashkë me pluhur pjekurinash. I trazojmë mirë të gjitha bashkë duke krijuar një brumë homogjen.

  Step 3
  Mark as Complete

  Në fund shtojmë edhe djathin e imtësuar.

  Step 4
  Mark as Complete

  Masën e hedhim në tavën e lyer me yndyrë dhe e pjekim për 45 minuta në furrën e parangrohur në 200 gradë, ose derisa të skuqet mirë.

  previous
  Palëpeta me lulelakër
  next
  Tiramisu me dredhëza në gotë
  • 2,292 Views
  • 1 hr
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy
  • 200 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  350 gr miell
  2 vezë
  400 ml jogurt
  200 ml vaj
  100 gr djath
  1 pluhur pjekurinash
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Palëpeta me lulelakër
  next
  Tiramisu me dredhëza në gotë