0 0
Pogace ekstra e shpejtë

Pogace ekstra e shpejtë

Ingredients

Adjust Servings:
200 gr miell
7 gr pluhur pjekurinash
5 gr kripë
40 gr gjalpë të shkrirë
130 gr jogurt
Cuisine:

  Jeni kthyer nga puna dhe e keni kuptuar se nuk keni bukë për darkë? Përse nuk e gatuani këtë pogace ekstra të shpejtë, që do të jetë e gatshme sa hap e mbyll sytë?

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 3,083 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në miell shtoni pluhurin për pjekurina e kripën. Trazojini mirë të gjitha e më pas shtojeni edhe gjalpën e shkrirë dhe jogurtin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Bëni një brumë homogjen, që nuk ngjit për duar.

  Step 3
  Mark as Complete

  Brumin hapeni menjëherë dhe vendoseni në tavën adekuate.

  Step 4
  Mark as Complete

  Piqeni në temperaturë maksimale për afro 12 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Vërejtje: Të njëjtin brumë mund ta përdorni edhe për të gatuar një picë të shpejt sipas shijes tuaj.

  previous
  Lakra turshi, ja pse duhet të gjendet më shpesh në tryezën tuaj
  next
  Si të bëjmë ekstrakt vanilje në kushte shtëpie?
  • 3,083 Views
  • 20 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Medium
  • 250

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  200 gr miell
  7 gr pluhur pjekurinash
  5 gr kripë
  40 gr gjalpë të shkrirë
  130 gr jogurt

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Lakra turshi, ja pse duhet të gjendet më shpesh në tryezën tuaj
  next
  Si të bëjmë ekstrakt vanilje në kushte shtëpie?