0 0
Pogaçëza me djath

Pogaçëza me djath

Ingredients

Adjust Servings:
250 gr miell
250 gr margarinë
250 gr djath
1 vezë
kripë
Cuisine:

  Pogaçëza të thjeshta e të shpejta me pak përbërës.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 484 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Miellin, margarinën dhe djathin bashkojini e kriposini. Brumin lëreni të pushojë në frigorifer (më së miri 24 orë).

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj hapeni një petë me tëhollues dhe me ndihmën e një gote nxirrini pogaçëzat.

  Step 3
  Mark as Complete

  Lyejini me vezën e rrahur dhe piqini në furrën e parangrohur në 250 gradë derisa të marrin një ngjyrë të bukur.

  previous
  Mëngjes me hithra
  next
  Bizele me shpatull pule
  • 484 Views
  • 24 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 250

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  250 gr miell
  250 gr margarinë
  250 gr djath
  1 vezë
  kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Mëngjes me hithra
  next
  Bizele me shpatull pule