0 0
Princess sallatë

Princess sallatë

Ingredients

Adjust Servings:
½ gotë fara sezami të kaurdisura
¼ gotë djath parmezan të grirë në rende
½ gotë ajkë të thartë/shtalpë
¼ gotë majonez
¼ gotë speca bufka të grirë imët
2 lugë gjelle qepë të grira
1 lugë gjelle sheqer
1 lugë gjelle uthull tarragon
kripë
¼ lugë gjelle pluhur hudhre
1 gotë spinaq
një grusht sallatë e gjelbër
Cuisine:

  Një sallatë e shijshme, e lehtë dhe e shpejtë. Me Shije të përsosur!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 732 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një enë kombinoni farat e sezamit dhe djathin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në një enë më të vogël kombinoni shtalpën, majonezën, specin, qepën, sheqerin, uthullën, kripën dhe hudhrën pluhur.

  Step 3
  Mark as Complete

  Spinaqin dhe sallatën e gjelbër copëtojini në copëza relativisht të mëdha me duar dhe vendosini në një enë më të madhe.

  Step 4
  Mark as Complete

  Para shërbimit, sallatën spërkateni me salcë sipas dëshirës dhe gjysmë gote fara sezami të kaurdisura.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë me patate e kërpudha
  next
  Muffins me çokollatë
  • 732 Views
  • 10 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  ½ gotë fara sezami të kaurdisura
  ¼ gotë djath parmezan të grirë në rende
  ½ gotë ajkë të thartë/shtalpë
  ¼ gotë majonez
  ¼ gotë speca bufka të grirë imët
  2 lugë gjelle qepë të grira
  1 lugë gjelle sheqer
  1 lugë gjelle uthull tarragon
  kripë
  ¼ lugë gjelle pluhur hudhre
  1 gotë spinaq
  një grusht sallatë e gjelbër

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me patate e kërpudha
  next
  Muffins me çokollatë