0 0
Puding bananeje me krem karamel

Puding bananeje me krem karamel

Cuisine:

  Ky është një desert që përdoret shumë në Amerikën Latine. Ideal për rastet kur kemi bukë të ndenjur në shtëpi.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 591 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Bananen qërojeni dhe priteni në rrathë. Edhe arrat thërmojini.

  Step 2
  Mark as Complete

  Rrushin e thatë vendoseni në ujë për 10 minuta.

  Step 3
  Mark as Complete

  Sheqerin ngroheni derisa të shkrihet e më pas shtojani ajkën e rrahur me mikser bashkë me kanellën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në një tavë renditini copat e prera të bukës (ose biskotat) dhe mbulojini me karamelin e përgatitur.

  Step 5
  Mark as Complete

  Sipër krem karamelit vendosini bananet e prera në rrathë, arrat e rrushin e thatë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pudingun e përgatitur piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për 30 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Shurup kundër kollës në kushte shtëpie
  next
  Pulë me parmezan
  • 591 Views
  • 50 min
  • Vështirësia: Easy
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Shurup kundër kollës në kushte shtëpie
  next
  Pulë me parmezan