0 0
Puding me bukë të ndenjur

Puding me bukë të ndenjur

Ingredients

Adjust Servings:
6 thela buke të ndenjur
2 lugë gjelle gjalpë
rrush i thatë/stafidhe
4 vezë
240 ml qumësht
150 gr sheqer kafe
kanellë
aromë vanilje
Cuisine:

  Përgatiteni këtë ëmbëlsirë të shijshme, por ekonomike, e cila në Angli daton që nga shekulli i XIII-të.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 602 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 175 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Bukën priteni në kubikë dhe vendoseni në tavën për pjekje.

  Step 3
  Mark as Complete

  Sipër saj hidhni gjalpën e shkrirë dhe stafidhen.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në një enë rrahini vezët, shtojuni qumështin, sheqerin, kanellën e vaniljen.

  Step 5
  Mark as Complete

  Këtë përbërje hidheni mbi bukën duke e shtypur lehtas me pirun.

  Step 6
  Mark as Complete

  Piqeni për afro 45 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Pas pjekjes, spërkateni me sheqer pluhur ose shërbejeni sipas dëshirës suaj.

  Step 8
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  3 kombinimet e lëndëve ushqyese që trupi të mos sëmuret kurrë
  next
  Ja cilat sëmundje i shëron uthulla e mollës
  • 602 Views
  • 1 hr
  • Serves 8
  • Vështirësia: Easy
  • 175

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  6 thela buke të ndenjur
  2 lugë gjelle gjalpë
  rrush i thatë/stafidhe
  4 vezë
  240 ml qumësht
  150 gr sheqer kafe
  kanellë
  aromë vanilje

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  3 kombinimet e lëndëve ushqyese që trupi të mos sëmuret kurrë
  next
  Ja cilat sëmundje i shëron uthulla e mollës