0 0
Puding me dy shtresa

Puding me dy shtresa

Përbërësit

180 gr çokollatë e zezë
55 gr gjalpë
1 e kuqe e vezës
200 ml hopla pa sheqer
1/4 gotë të ujit qumësht
Shtresa e dytë:
180 gr çokollatë e bardhë
55 gr gjalpë
1 e kuqe e vezës
200 ml hopla pa sheqer
1/4 gotë të ujit qumësht
Kuzhina:

  Një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe e shpejt për të nisur fundjavën.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 096 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Së pari e miksojmë mirë hoplën.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj në një tenxhere shkrijmë çokollatën bashkë me qumësht e me gjalpë. Shtojmë edhe të kuqen e vezës dhe i përizejmë mirë të gjitha.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj gjysmën e hoplës së rrahur e përziejmë me çokollatën e përgatitur.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Njësoj veprojmë edhe për pjesën e bardhë të pudingut.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ëmbëlsira zbrazet në kupat adekuate dhe para shërbimit ftohet mirë.

  Dekori sipas dëshirës.

  i mëparshmi
  Gnocchi me salcë sherbele
  i ardhshmi
  Pitalka mëngjesi
  • 1 096 Pamje
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  180 gr çokollatë e zezë
  55 gr gjalpë
  1 e kuqe e vezës
  200 ml hopla pa sheqer
  1/4 gotë të ujit qumësht
  Shtresa e dytë:
  180 gr çokollatë e bardhë
  55 gr gjalpë
  1 e kuqe e vezës
  200 ml hopla pa sheqer
  1/4 gotë të ujit qumësht

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gnocchi me salcë sherbele
  i ardhshmi
  Pitalka mëngjesi