0 0
Puding shtëpiak me mjedra

Puding shtëpiak me mjedra

Përbërësit

300 gr mjedra të freskëta
1 l qumësht
4 qeska puding vanilje
3-4 lugë gjelle sheqer
Kuzhina:

  Do t’iu duhet shumë pak kohë për të përgatitur dhe shijuar këtë ëmbëlsirë të parezistueshme.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 351 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Të gjithë pudingët e vaniljes ziejeni me një litër qumësht.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas lëreni të ftohet pak e shtojani mjedrat.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Të gjithë masën bluajeni me blender.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pudingun e fituar zbrazeni nëpër enët adekuate dhe lëreni të ftohet mirë para përdorimit.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Katrorka Lamington
  i ardhshmi
  Akullore me kafe
  • 351 Pamje
  • 1 hr
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  300 gr mjedra të freskëta
  1 l qumësht
  4 qeska puding vanilje
  3-4 lugë gjelle sheqer

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Katrorka Lamington
  i ardhshmi
  Akullore me kafe