0 0
Puding veror me polentë

Puding veror me polentë

Ingredients

Adjust Servings:
800 ml qumësht
2-3 lugë gjelle mjaltë
1 sheqer vanilje
2 lugë gjelle polenta
4 lugë miell miell misri
pak kripë
pak kanellë Podravka
fruta verore
Cuisine:

  Ky puding i vecantë me polentë do t’ju mahnis e befasojë me shijen e ëmbël dhe butësinë prej mëndafshi. Kjo nuk do të jetë hera e parë që do ta gostisni veten me të!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 832 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Të gjithë përbërësit, vec frutave, hidhen në qumësht dhe zihen të gjitha bashkë në zjarr të ulët, duke i përzier vazhdimisht, që të mos formojë kokrra.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pudingu zihet derisa të trashet mirë. Pastaj vendoset në enët e posacme për servim dhe sipër dekorohet me fruta të stinës.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Salcë spinaqi iraniane- Borani Esfanaaj
  next
  Petulla të shpejta
  • 832 Views
  • 20 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  800 ml qumësht
  2-3 lugë gjelle mjaltë
  1 sheqer vanilje
  2 lugë gjelle polenta
  4 lugë miell miell misri
  pak kripë
  pak kanellë Podravka
  fruta verore

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Salcë spinaqi iraniane- Borani Esfanaaj
  next
  Petulla të shpejta