0 0
Pulë me ajvar e patate

Pulë me ajvar e patate

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg mish pule
1 kg patate
500 ml lëng pule
4 lugë gjelle ajvar
1 lugë gjelle piper i kuq i bluar
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Vaktet që përgatiten shpejt e lehtë, i adhurojmë!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 148 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Patatet qërojini e pritini në format e dëshiruara.

  Step 2
  Mark as Complete

  Mishin kriposeni e piperoseni. Më pas skuqeni lehtë në vaj, derisa të marrë një ngjyrë të kuqrremtë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni ajvarin dhe pak lëng pule. Ziejini të gjitha bashkë për një kohë të shkurtë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni patatet dhe pjesën e mbetur të lëngut të pulës.

  Step 5
  Mark as Complete

  Gjellën ziejeni derisa të avullojë lëngu i tepërt.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Mish qengji në furrë
  next
  Pandispanjë perfekte me 3 përbërës
  • 148 Views
  • 45 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg mish pule
  1 kg patate
  500 ml lëng pule
  4 lugë gjelle ajvar
  1 lugë gjelle piper i kuq i bluar
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Mish qengji në furrë
  next
  Pandispanjë perfekte me 3 përbërës