0 0
Pulë me instant pure

Pulë me instant pure

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
500 gr Gjoks pule
200 gr pure instant patatesh
1 ½ gotë qumësht
1 vezë
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  A e keni ditur që në vend të troshkave të bukës, mund të përdorni edhe pure instante patatesh për fërgimin e mishit? Receta në vazhdim është e tillë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 853 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vezën rraheni me qumësht, ndërsa në enën tjetër zbrazeni purenë, kripën e piperin.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Gjoksin e pulës priteni në format e dëshiruara, kalojeni në përzierjen me qumësht e vezë e më pas edhe në purenë instante.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Fërgojini në vaj derisa të marrin një ngjyrë të artë.

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Lazanje me polentë e pesto
  i ardhshmi
  Krepa me mollë
  • 853 Pamje
  • 30 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  500 gr Gjoks pule
  200 gr pure instant patatesh
  1 ½ gotë qumësht
  1 vezë
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Lazanje me polentë e pesto
  i ardhshmi
  Krepa me mollë