0 0
Pulë me patate në marinadë djegëse

Pulë me patate në marinadë djegëse

Features:
  Cuisine:

   Ndajmë me ju recetën për një vakt të shijshëm për të gjithë adhuruesit e ushqimeve djegëse.

   Ingredients

   Directions

   Share
   (Visited 435 times, 1 visits today)
   Step 1
   Mark as Complete

   Në një enë hidheni vajin, kripën, piperin dhe mëlmesa të freskëta sipas dëshirës. Shtoni edhe hudhrën, ketchupin, ajvarin, borzilokun dhe rozmarinën e pak mustardë.

   Step 2
   Mark as Complete

   Përziejini mirë e në këtë masë vendosini shpatullat e pulës.

   Step 3
   Mark as Complete

   Patatet pritini në kubikë të vegjel dhe edhe ato vendosini në marinadën e shpatullave. Lërini të gjitha bashkë që të pushojnë për një orë në këtë marinadë e më pas piqini në furrën e parangrohur në 220 gradë derisa të skuqen mirë.

   Step 4
   Mark as Complete

   Ju bëfshin mirë.

   previous
   Tortë Havana
   next
   Cilat ushqime nuk duhen ngrënë kur ke stomakun bosh?
   • 435 Views
   • 2 hr
   • Serves 2
   • Vështirësia: Medium
   • 220

   Share it on your social network:

   Or you can just copy and share this url

   Bookmark this recipe

   Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

   previous
   Tortë Havana
   next
   Cilat ushqime nuk duhen ngrënë kur ke stomakun bosh?