0 0
Pulë me perime

Pulë me perime

Cuisine:

  Një pulë e lëngshme dhe e shijshme, që do ta gatuani shpejt e do t’iu shijojë shumë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 270 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën priteni në thela.

  Step 2
  Mark as Complete

  Karrotën priteni në copa të mëdha e vendoseni në enën e lyer me yndyrë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni qepët e grira e sipër këtyre hidhni pulën e kriposur e piperosur.

  Step 4
  Mark as Complete

  Spërkateni me pak vaj dhe me salcën e domates.

  Step 5
  Mark as Complete

  Enën vendoseni në furrën e parangrohur në 200 gradë dhe piqeni për 30 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Salmon n’salcë të kuqe
  next
  Role me mish të bluar
  • 270 Views
  • 45 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Salmon n’salcë të kuqe
  next
  Role me mish të bluar