0 0
Pulë me salcë kosi

Pulë me salcë kosi

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg mish pule
1 gotë kos
kripë dhe piper i zi
piper i kuq
2 lugë gjelle vaj ulliri
1/2 lugë lëng limoni
Cuisine:

  Mishi i pulës është një nga ushqimet më të mira për shëndetin sepse është i pasur në proteinë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 203 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një enë të thellë përzieni kosin, lëngun e limonit, vajin e ullirit, kripën dhe piperin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Rriheni me telin e kuzhinës duke formuar një salcë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Fusni aty copat e pulës që keni prerë dhe përziejini.

  Step 4
  Mark as Complete

  Lëreni pulën që të marinohet për 30 minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pulën me gjithë salcën e kosit hidheni në tavë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Futeni për ta pjekur në furrë të ngrohur me 200 gradë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Lëreni të piqet për 40 minuta ose derisa mishi të jetë zbutur.

  previous
  Ja pse duhet të pini cdo ditë çaj me xhenxhefil dhe limon
  next
  Cheesecake me fruta arrore
  • 203 Views
  • 2 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg mish pule
  1 gotë kos
  kripë dhe piper i zi
  piper i kuq
  2 lugë gjelle vaj ulliri
  1/2 lugë lëng limoni

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ja pse duhet të pini cdo ditë çaj me xhenxhefil dhe limon
  next
  Cheesecake me fruta arrore