0 0
Pure bizelesh

Pure bizelesh

Cuisine:

  Pureja e bizeleve është njëra nga shoqërueset më të shpeshta të pjatave me mish ose peshk.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 405 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Bizelen e ziejmë me pak ujë. Kur të ketë marrë valë i shtojmë kripë sipas dëshirës dhe thelbin e hudhrës. Pak para përfundimit të zierjes shtojmë mëlmesa sipas dëshirës.

  Step 2
  Mark as Complete

  Bizelen e zier e kullojmë dhe e hedhim në blender. Ia shtojmë edhe 50 ml ujë, në të cilin kemi shkrirë edhe 50 gr gjalpë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Masën e miksojmë mirë. Nëse na duket pureja shumë e trashë shtojmë edhe pak nga lëngu ku është zier bizelja.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Katrorka Jon
  next
  Tortë me limon
  • 405 Views
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Katrorka Jon
  next
  Tortë me limon