0 0
Pure patatesh me spinaq

Pure patatesh me spinaq

Ingredients

900 gr patate
120 gr spinaq
½ gotë ajkë për gatim
3 lugë gjelle gjalpë
kripë dhe piper i zi

Ka pafund mënyra se si ta përgatisni purenë e patateve dhe kjo është një prej tyre. E veçantë në shije dhe në përbërës.

Ingredients

Directions

Share
(Visited 647 times, 1 visits today)
Step 1
Mark as Complete

Hidhni patatet në një tenxhere me ujë të kripur dhe vendosini në zjarr. Ziejini për 20 deri në 30 minuta.

Step 2
Mark as Complete

Ndërkohë, kombinoni në një tigan ajkën, gjalpin, pak kripë dhe piper të zi. Ziejini për pak minuta .

Step 3
Mark as Complete

Kulloni patatet dhe lërini të ftohen. Qërojini dhe bëjini pure.

Step 4
Mark as Complete

Hidhni në tiganin me salcë spinaqin e copëtuar.

Step 5
Mark as Complete

Shtoni edhe purenë dhe përziejini mirë.
Shërbejini menjëherë.

previous
Vaji i Linit dhe vetitë e tij shëndetësore
next
Gjevrekë
  • 647 Views
  • 40 min
  • Vështirësia: Easy

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

900 gr patate
120 gr spinaq
½ gotë ajkë për gatim
3 lugë gjelle gjalpë
kripë dhe piper i zi

Bookmark this recipe

Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

previous
Vaji i Linit dhe vetitë e tij shëndetësore
next
Gjevrekë