0 0
Pure rrepke

Pure rrepke

Përbërësit

2 kg rrepka
2 thelpinj hudhre
1 copë xhenxhefil i freskët
koriandër
kripë
vaj ulliri
1 lëvore portokalli
3 lugë gjelle lëng portokalli
1 lugë gjelle uthull molle
2 lugë gjelle gjalpë
Kuzhina:

  Pureja e rrepkës është një shoqëruese e përsosur e pjatave me mish.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 263 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Furrën ngroheni në 210 gradë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Tavën mbulojeni me folie alumini dhe rrepkën e qëruar dhe prerë bashkë me xhenxhefilin e hudhrën.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kriposeni, shtoni koriandër dhe vaj.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Mbulojeni me folie alumini dhe piqeni në furrën e parangrohur për afro 30 minuta.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Perimet e pjekura, vendosini në blender, shtoni lëvoren dhe lëngun e portokallit bashkë me uthullën. Bluajini derisa të fitoni një masë homogjene të butë.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund shtoni edhe gjalpën.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Krem tortë me cokollatë
  i ardhshmi
  Reçel fiku
  • 263 Pamje
  • 50 min
  • Vështirësia: Mesatare
  • 210

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  2 kg rrepka
  2 thelpinj hudhre
  1 copë xhenxhefil i freskët
  koriandër
  kripë
  vaj ulliri
  1 lëvore portokalli
  3 lugë gjelle lëng portokalli
  1 lugë gjelle uthull molle
  2 lugë gjelle gjalpë

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Krem tortë me cokollatë
  i ardhshmi
  Reçel fiku