0 0
Qiqrra në furrë

Qiqrra në furrë

Ingredients

Adjust Servings:
400 gr qiqrra të konzervuara
1 lugë gjelle vaj ulliri
½ lugëza kripë
½ lugëza piper chilli
½ lugëza piper i kuq
Cuisine:

  Befasojini shoqërinë me këtë “snack” interesant, por të thjeshtë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 142 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 200 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Qiqrrat kullojini mirë e pastaj shpëlajini me ujë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Thajini me letër kuzhine, shtojuni vajin e ullirit dhe kriposini.

  Step 4
  Mark as Complete

  Qiqrrat e përgatitura kështu piqini në furrën e nxehtë për 20-30 minuta, duke i përzier herë pas here.

  Step 5
  Mark as Complete

  Para servimit, spërkatini me mëlmesa të tjera sipas dëshirës.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Gjellë kremoze me patate
  next
  Rrepka në furrë
  • 142 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  400 gr qiqrra të konzervuara
  1 lugë gjelle vaj ulliri
  ½ lugëza kripë
  ½ lugëza piper chilli
  ½ lugëza piper i kuq

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gjellë kremoze me patate
  next
  Rrepka në furrë