0 0
Qiqrra të skuqura

Qiqrra të skuqura

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
3 kanaçe qiqrra të konzervuara
1 qepë
1 hudhër
3 domate
1 spec i kuq
curry
kripë dhe piper i zi
magdanoz
Kuzhina:

  Qiqrrat janë një ushqim përplot fibra. Ato ishin ushqimi i preferuar i egjiptianëve, grekëve e romakëve.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 231 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Qiqrrat shpëlajini mirë e lërini të thahen në kulluese.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Qepën e hudhrën pritini imët e skuqini në një enë të thellë derisa të marrin ngjyrë të artë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni qiqrrat e kulluara dhe vazhdojeni skuqjen derisa këto të fillojnë “kërcitjen”.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj shtoni domatet dhe specin e prerë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Vazhdojeni zierjen edhe për disa minuta, derisa të zbutet domatja.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Në fund shtoni mëlmesat sipas dëshirës.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Kube spinaqi- një paragjellë e përsosur
  i ardhshmi
  Kërpudha në salcë të verës së bardhë
  • 231 Pamje
  • 40 min
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  3 kanaçe qiqrra të konzervuara
  1 qepë
  1 hudhër
  3 domate
  1 spec i kuq
  curry
  kripë dhe piper i zi
  magdanoz

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Kube spinaqi- një paragjellë e përsosur
  i ardhshmi
  Kërpudha në salcë të verës së bardhë