0 0
Qofte me mish bibe

Qofte me mish bibe

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr mish i bluar bibe
200 ml salcë domatesh
1 qepë
2 thelpinj hudhre
1 vezë
3 lugë gjelle troshka buke/galetë
vaj
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Qofte të shijshme dhe më të shëndetshme sesa qoftet e zakonshme me mish të kuq.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 113 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën grijeni imët, ndërsa hudhrën bluajeni.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni mishin e bluar të bibës, vezën, troshkat e bukës, kripën e piperin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Me ndihmën e duarve formoni qoftet dhe skuqini në vaj të nxehtë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pas skuqjes, vendosini mënjanë në një pjatë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në tiganin e njëjtë zbrazni salcën e domates dhe kaurdiseni për pak minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni edhe qoftet e përgatitura dhe vazhdojeni kaurdisjen edhe për 10 minuta të tjerë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Sardele të skuqura
  next
  Nuk dini me çfarë ta shërbeni gjoksin e pulës? Ja një ide.
  • 113 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr mish i bluar bibe
  200 ml salcë domatesh
  1 qepë
  2 thelpinj hudhre
  1 vezë
  3 lugë gjelle troshka buke/galetë
  vaj
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sardele të skuqura
  next
  Nuk dini me çfarë ta shërbeni gjoksin e pulës? Ja një ide.